Seria A, Juve perkohesisht ne vend te dyte

06/01/2010 17:10

Juventus ka kaluar perkohesisht ne vend te dyte pas fitores se sotme me Parmen, duke mbetur ne pritje te takimit te mbremjes Milan-Xhenoa.

Nderkohe surpriza e kesaj jave ka qene Napoli qe ka kaluar Romen duke shkuar ne vend te katert.

Pas takimeve te sotme ne krye te klasifikimit te Serise A eshte Interi me 42 pike duke lene pas Juventusin me 33; Milanin me 31 (me dy ndeshje me pak); Napolin me 30 dhe Romen me 29 pike.

Top Channel