Inter e nis 2010-en me nje fitore racionale

06/01/2010 14:40

Interi e nis vitin me nje fitore te rendesishme per te mbajtur larg Juventusin dhe Milanin.

Per skuadren kampione ka mjaftuar Mario Balotelli qe i ka dhuruar fitoren 1-0 ne fushen e veshtire te Chievo-s. Ne stadiumin “Bentegodi” zikalterit nuk kane treguar se po kalojne nje forme te shkelqyer, por gjithcka e shprehen qarte dhe racionalitet pasi kane marre tre piket e nevojshme.

Goli eshte shenuar ne minuten e 12-te pas nje kundersulmi te shpejte, ndersa verdheblute protestuan gjate per rrezimin e Pelisier ne zonen e rreptesise. Ne pjesen e dyte skuadra e Di Carlo-s i afrohet barazimit por Interi u rreshtua mire ne mbrojtje.

Top Channel