Inter, Pandev hedh firmen, Kolarov larg

04/01/2010 09:55

Sot eshte dita qe ne shtepine e Interit do shtohet nje element i ri.

Behet fjale pikerisht per sulmuesin maqedonas, Goran Pandev, i cili u largua nga presidenti i Lazio-s per shkak te kontradiktave qe e lane ne stol pjesen e pare te sezonit. Dje ai iu nenshtrua vizitave mjekesore dhe sot do hedhe firmen per kontraten 4 vjecare.

Pandev do bashkohet ne “Pinettina” me trajnerin Mourinho per te rinisur stervitjen pasi ai do jete zevendesuesi i sulmuesit Samuel Eto’o, i cili do marre pjese ne Kupen e Afrikes.

Nderkohe, Lotitto ka frenuar Moratti-n per serbin Kolarov, pasi presidenti bardhekalter kerkon 20 milione euro. Inter eshte shume larg sepse ka ofruar vetem 8 milione dhe te riun Santon ne forme huaje si dhe bashkepronesine e te riut Khrin.  

Top Channel