Startojne ndeshjet, Barcelona perballe Vijareal

02/01/2010 11:30

Futbolli Europian do te startoje vitin 2010 me ndeshjet nga kampionati spanjoll. Kampionia e vendit ne fuqi, Barcelona do te prese ne Kamp Nou skuaden e Vijarealit e cila vjen pas tre fitoreve radhazi.

Trajneri i katalanasve Guardiola ka vleresuar kundershtarin por ka pohuar se skuadra eshte e pregatitur per sfida te tilla.

Barcelona gjendet ne vendin e pare me 39 pike, 2 me pak se real Madrid i vendit te dyte. Sfida mes Barcelones dhe Vijareal do te transmetohet direkt ne supersport 1 ne oren 20:00.
Sevija e vendit te 3 do te kerkoje fitoren ne fushen e Atletiko Madrid, skuader kjo qe eshte shume larg formes se saj me te mire, pasi gjendet ne vendin e 15.

Nderkohe siparin e ketij viti do ta hape perballja Valencia – Espanjol, sfide kjo qe do te transmetohet ne Supersport 1 ne oren 18:00.

Top Channel