Ecclestone: Vettel favorit ndaj Schumacher

29/12/2009 15:25

Bernie Ecclestone eshte i kenaqur per rikthimin e Michael Schumacher ne Formula 1 por ai mendon se kampioni i sezonit 2010 do te jete gjermani i Red Bull, Sebastian Vettel.

“Sigurisht qe edhe Schumi mund ta fitoje por faktori vendimtar eshte makina”, shprehet manjati britanik, sipas te cilit, ne gare do te jene edhe Fernando Alonso e Lewis Hamilton.

“Nuk behet fjale per ceshtje moshe, por forma fizike eshte nje motivim i madh”, shton me bindje Ecclestone. Ai pohon se rikthimi i 7 here kampionit te botes eshte nje risi pozitive per te gjithe, mediat, tifozet dhe sponsoret. “Nuk di te llogaris milionat qe do te sjelle, eshte e pamundur”, perfundon Ecclestone.

Top Channel