“NYT”: SHBA kane dale nga recesioni

28/12/2009 16:05

“New York Times” ka shkruar nje artikull te gjate mbi ekonomine, ku vlereson bilancin e vitit ne perfundim.

“Viti 2009 ka qene shume me i mire se 2008-a, kur Wall Street pothuajse falimentoi dhe kur ekonomia hyri ne recesionin me te thelle ne dekadat e fundit”, shkruan “NYT”.

“Kete vit situata eshte permiresuar shume. Bursa eshte rimekembur, po ashtu edhe tregu i pasurive te patundshme me ate te automjeteve, nderkohe qe eshte rritur kerkesa per lojrat elektronike”, shkruan me tej gazeta prestigjoze.

Top Channel