Schumi zyrtarizon rikthimin me Mercedes GP

23/12/2009 08:25

Michael Schumacher dhe Mercedes GP kane arritur me ne fund nje marreveshje qe do ta riktheje ne pista ish 7 here kampionin e botes.

Sipas gazetes “Bild”, Schumi do garoje ne 14 mars 2010 per skuderine gjermane pasi ka firmosur nje kontrate 1 vjecare per 7 milione euro. Gazeta shton se kontrata do nenshkruhet sot ne seline e skuderise ne Brackley te Anglise.
Gjate muajve te veres Schumacher kerkoi te garonte ne vend te brazilianit Massa pas aksidentit te frikshem qe i shkaktoi atij nje demtim ne koke, por dhimbjet e vazhdueshme ne qafe nuk e lejuan ish kampionin te rikthehej ne pista me makinen qe e beri te famshem ne gjithe boten.

Top Channel