Schumi optimist: Kam energji, dua te fitoj boterorin

23/12/2009 12:50

Michael Schumacher dhe Mercedes kane hedhur firmen e kontrates qe do t’i lidhe per sezonin 2010.

Lajmin e zyrtarizimit e ben te ditur skuderia gjermane, e cila thekson se ish 7 here kampioni i botes do garoje perkrah bashkekombasit Nico Rosberg. “Pas tre vitesh kam serish energji dhe ndihem gati per dicka vertet te rendesishme. Do garoj per te fituar titullin kampion”, shprehet Michael Schumacher.

Me tej ai ka qetesuar tifozet duke thene se qafa nuk i dhemb me. “Gjate veres per pak pesova nje aksident me motor por tani gjithcka eshte ne rregull”, shton gjermani. Skuderia do drejtohet nga ish inxhinieri i Ferrarit, Ross Brawn, me te cilin Schumacher ka punuar gjate duke fituar 5 tituj kamion. 

Top Channel