Eto’o nuk paguan ushqimet per te bijen

23/12/2009 15:35

Futbollisti Eto’o, aktualisht futbollist i Interit, nuk paguan ushqimet per vajzen e tij 7-vjecare Annie. Gjate kalimit te viteve atij i eshte mbledhur per te paguar nje debit prej 13 mije eurosh.

Denoncimi ka ardhur nga e ema e vajzes, Anna Barranca e cila e ka patur femijen pas disa marredhenieve me futbollistin ne Palma de Majorka.

Gjykata spanjolle ne 2004-en njohu atesine e tij dhe vendosi nje shume prej 3 mije eurosh ne muaj per mbajtjen e vogelushes.

Futbollisti gjate gjithe ketyre viteve ka refuzuar te takoje vajzen e cila do donte ta takonte te atin, foton e te cilit e ka vendosur ne dhome.

Per zgjidhjen e ceshtjes e ema ka vendosur t’i drejtohet perseri gjykates.

Top Channel