Tirana i ze vendin Apolonise

20/12/2009 17:35

Tirana ka shkaterruar 4-1 Apolonine ne terrenin e renduar te Qemal Stafes duke i marre fierakeve vendin e trete ne klasifikimin e Superliges.

Kundersulmi ishte arma me e forte e bardhebluve ne kete ndeshje mes rivalesh, nga ku erdhen dhe golat e fitores. Miqte u shfaqen te rrezikshem ne fillimin e ndeshjes, por me pas kontrollin e lojes e mori kaloi ne duart e Tiranes qe shenoi dy here me Abilaliaj dhe Muzaken ne pjesen e pare.

Qetesia psikologjike i dha mundesine Tiranes te thelloje rezultatin ne pjesen e dyte me golin e Hajdarit ne te 73 minute, nderkohe qe Apolonia shenoi golin e nderit me Dhramin.

Fundi i kesaj ndeshjeje kishte rezervuar edhe nje penallti per Tiranen, qe u shnderrua ne gol nga Memelli, goli i pare per sulmuesin korcar kete sezon.

Keshtu Tirana ngjitet ne vendin e trete me 26 pike, ndersa Apolonia zbret ne te katertin me 24.  

Debora qe kishte mbuluar fushen e stadiumit te Korces nuk ka lejuar zhvillimin e ndeshjes Skenderbeu-Besa, sfide kjo qe eshte shtyre per nje date tjeter.

Ne nje terren te renduar ne stadiumin “Loro Borici” te Shkodres, Vllaznia ka mundur 2-1 Teuten duke u ngjitur ne vendin e 9 me 18 pike. Kuqeblute e Lucit kaluan te paret ne avantazh me te riun Bala ne minuten e 19, por vetem 10 minuta me pas durrsaket barazuan me Mucollarin.

Ne pjesen e dyte nje gol i bukur i Alikajt, i ka dhene fitoren e rendesishme Vllaznise qe merr fitoren e dyte ne 3 javet e fundit.

Top Channel