Premier League, Fulham shkaterron United

19/12/2009 18:45

Ne javen e 18-te te Premier League, Manchester United eshte mundur 3-0 nga Fulham dhe mbetet 3 pike larg Chelsea, qe do te luaje neser.

Golat per Cottagers jane shenuar nga Di Murphy (22′), Zamora (46′) e Duff (75′).

Rezultatet e tjera te kampionatit anglez jane: Aston Villa-Stoke City 1-0 (Carew); Manchester City-Sunderland 4-3 (Santa Cruz 2, Tevez, Bellamy; Mensah, Henderson, Jones), Blackburn -Tottenham 0-2 (Crouch 2).

Top Channel