Champions, angleze per Inter e Milan

18/12/2009 12:30

Inter-Chelsea dhe Milan-Manchester. Keto jane dy ndeshjet me te forta pas hedhjes se shortit ne Nyon te Zvicres, ku u percaktuan perballjet e vlefshme per nje te tetat e Champions League.

Per Josè Mourinho e Carlo Ancelotti do te jete thuajse nje derbi, nderkohe qe Manchester i Sir Alex Ferguson eshte i frikshem edhe pa Cristiano Ronaldon.

Nderkohe qe shorti vuri perballe edhe keto ekipe: Bayern-Fiorentina, Shtugart-Barcelona, Olympiacos-Bordeaux, CSKA Mosca-Sevilja, Lion-Real Madrid dhe Porto-Arsenal.

Kampionet e Europes do te ndeshen me gjermanet e Shtutgart, ndersa Real duhet te kaloje pengesen me Lion per t’u rehatuar me pas ne 8 skuadrat me te mira.

Top Channel