Curitiba, denim i paprecedent nga federata

17/12/2009 19:50

Federata Braziliane e Futbollit ka dhene nje denim te paprecedent ndaj nje klubi te kategorise se pare.

Behet fjale per Coritiba-n, skuader qe sezonin e ardhshem do luaje nje kategori me poshte. 30 ndeshje ne fushe neutrale dhe 350 mije euro gjobe eshte vendimi i disiplinorit pasi ne ndeshjen e 6 dhjetorit kunder Fluminenses te mbyllur 1-1, disa tifoze pushtuan fushen dhe sulmuan futbollistet.

Me shkopinj dhe karrige ne dore, tifozet jane perpjekur te sulmojne edhe arbitrin. Policia nderhyri menjehere me gaz lotsjelles por perleshjet vazhduan edhe ne rruget e Curitiba-s pasi tifozet sulmuan shtepine e trajnerit te Fluminenses, Alexis Stival, i cili ka nje banese edhe ne kete qytet.

Top Channel