NBA, Kobe Bryant s’ndalet as nga demtimi

16/12/2009 11:20

Kobe Bryant eshte bere i pandalshem duke i dhuruar fitoren e radhes Los Angeles Lakers.

Asi kalifornian edhe pse me nje gisht te frakturuar, ka arritur te shkelqeje ne fushen e Chikago Bulls. Rezultati perfundimtar i ndeshjes eshte 96-87, ndersa kjo eshte humbja e 11-te ne 13 takimet e fundit per Bulls-at. Kobe ka arritur te shenoje plot 42 pike.

Nderkohe, Hosuton Rockets perfiton nga rikthimi i McGrady, duke mundur Detroit Pistons 107-96. Rezultatet e tjera te mbremjes ne NBA jane; Cleveland Cavaliers-New Jersey Nets 99-89, Phoenix Suns-San Antonio Spurs 116-104, Portland Trail Blazers-Sacramento Kings 95-88 dhe Miami Heats-Toronto Raptors 115-95.

Top Channel