Klasifikimi i FIFA-s, Spanja ne krye

16/12/2009 20:30

Spanja eshte zgjedhur skuadra e vitit ne klasifikimin e fundit te FIFA-s per 2009-en, duke mbajtur kreun e renditjes me 1627 pike.

Vendin e dyte e mban Brazili me 1568 pike, i ndjekur nga Holanda me 1288 pike dhe Italia 1209 pike.

Portugalia eshte ne vend te peste te renditjes me 1176 pike, pas se ciles vijne Gjermania 1173 pike, Franca 1117, Argjentina 1085, Anglia 1076 dhe Kroacia me 1042 pike.

Klasifikimi i ardhshem pritet te behet me 3 shkurt 2010.

Top Channel