Woods, dyshime edhe per doping

15/12/2009 15:00

Periudhe vertet e erret per golfistin Tiger Woods, i cili tashme duhet te perballet me nje tjeter skandal.

Emri i tij figuron ne listen e doktor Tony Galea, i cili akuzohet per perdorimin hormonit te rritjes. Mjeku kanadez qe eshte arrestuar ne 15 tetor ne Toronto, e ka ndjekur nga afer rekuperimin e numrit 1 te golfit pas demtimit ne gju ne kampionatin boteror.

Sipas “New York Times”, Galea ka pasur nen kujdes rreth 100 sportiste mes te cileve edhe kampionen olimpike te notit Dara Torres, sportistin e NFL, Chris Simms dhe sprinterin Donovan Bailey.

Top Channel