Tare: Une nuk largohem nga Lacio

15/12/2009 10:15

Ditet e fundit u perfol shume ne mediat lokale romane se Igli Tare do te ishte nje nga “kokat e prera” nga presidenti i Lacios, Lotito, per shkak te rezultateve te dobeta te skuadres ne ndeshjet e fundit te fazes se pare te Serise A.

Por shqiptari, drejtor sportiv i lacialeve, ka gjetur rastin ne nje interviste per “Tuttomercatoweb.com” per te bere pergenjeshtrimin per keto zera. Kolarov, Pandev, Roki – Lacio eshte gjithnje ne qender te merkatos. Tare, i pyetur per interesimin e Bajernit per Kolarov dhe largimin e mundshem te Tomozo Rokit, ka sqaruar: “Interi dhe Bajerni nuk mundet ta marrin Kolarovin, pasi ne nuk do te privohemi kurre nga ai lojtar”.

Ne lidhje me Rokin, drejtori sportiv i Lacios, pergenjeshtron me fjalet: “Te tjere zera te pakonfirmuar te merkatos kane shkruar madje se edhe une do te largohesha ne janar, por me duhet te them se jane vetem zera te privuar nga çdo lloj burimi. Une nuk do te iki nga Lacio”, nenvizoi ne perfundim drejtori shqiptar i Lacios.

Top Channel