Mercedes oferte Schumi-t 7 mln ne sezon

11/12/2009 15:10

Mercedes GP do t’i ofroje 7 milione euro ne sezon ish 7 here kampionit te botes, Michael Schumacher per riktimin e tij ne Formula 1.

Lajmin e ben te ditur gazeta “Bild”, sipas se ciles, oferta do te behet zyrtarisht nga shefi i Mercedes Grand Prix, Norbert Haug. Zerat per kete rikthim qarkullojne prej kohesh dhe mesa duket Schumi do hedhe firmen ne kontrate pasi deshiron te rikthehet ne piste ku ka kaluar pjesen me te madhe dhe te lavdishme te jetes se tij.

Me kete oferte Michael do te fitonte 2 milione euro me shume se sa fiton aktualisht si konsulent tek Ferrari. “Nuk jane parate ato qe do kushtezojne vendimin e Schumacher”, shprehet Niki Lauda. Ditet e shkuara, menaxheri i pilotit, Willi Weber ka thene se nje vendim do te merret vetem pas Krishtlindjeve.

Top Channel