Argjentine, Banfield nje hap larg historise

10/12/2009 15:45

Banfield eshte shume prane titullit te pare kampion ne Argjentine. Bardhjeshilet kane mundur 1-0 skuadren e Tigre ne ndeshjen e parafundit te Apertura-s fale golit te Lopez ne minuten e 84-t.

Me kete 3 pikesh, Banfield mban vendin e pare te renditjes dhe ne ndeshjen e fundit qe do ta luaje ne fushen e Boca Juniors, do t’i mjaftoje edhe nje barazim nese Newell’s nuk do munde San Lorenzo-n.

Ne ndeshjen e javes se parafundit, Newell’s Old Boys i drejtuar nga Sensini fitoi 2-0 ne fushen e Gimnasia dhe qendron 2 pike larg kreut. Ne ndeshjen tjeter te mbremjes, San Lorenzo humbi 0-1 ne shtepi kunder Lanus.

Top Channel