Milani mund 3-0 Sampdorian

05/12/2009 21:35

Milani ka fituar 3-0 kunder Sampdorias, ne ndeshjen e zhvilluar ne Meazza te Milanos, ne takimin e pare te javes se 15-te te Serise A.

Golat per kuqezinjte jane shenuar nga Marco Borriello ne minuten e 2-te, Clarence Seedorf ne te 21-ten dhe Alexandre Pato ne te 23-ten.

Milani konsolidohet keshtu ne vendin e dyte me kater pike diference nga Interi.

Top Channel