Platini: Televizioni po vret arbitrimin

04/12/2009 15:20

“Ne formen e tij aktuale, arbitrimi ka vdekur”. Ky eshte komenti qe ka bere shefi i UEFA-s, Michel Platini, i intervistuar nga gazeta prestigjoze “France Presse”.

Kjo deklarate vjen pas polemikave te medha qe shkaktoi goli i Frances ndaj Irlandes, me nje vlere mjaft te madhe, ate te biletes se Boterorit 2010.

“Nese Henry eshte nje mashtrues atehere te tille jane te gjithe futbollistet, madje edhe une kam qene. Ceshtja qendron ne faktin se arbitrimi ne kete moment eshte si i vdekur. Vrasjen e ka kryer televizioni. Kete e them prej 10 vjetesh. Para 20 vjetesh per ate prekje do ishin deshmitare vetem Henry dhe portieri”, perfundon Platini.

Top Channel