Parlamenti miraton ligjin “antimafia”

03/12/2009 21:45

Parlamenti ka miratuar ne seancen e sotme ligjin kunder krimit te organizuar, i njohur ndryshe si ligji antimafia.

Ligji ne fjale mori 74 votat e mazhorances, qe ishin dhe te vetmet pasi opozita vazhdon me bojkotin e Parlamentit.

Gjate miratimit te ligjit kryeministri Sali Berisha beri kercenimin me te forte qe prej ardhjes se tij ne pushtet, duke paralajmeruar te gjithe anetaret e asaj qe ai e quajti “kupola e mafias” se do t’i coje prapa hekurave, qofshin keta me apo pa imunitet.

Top Channel