Kledi Kadiu dhe Scopelliti “ribashkohen” per bamiresi

03/12/2009 18:20

Balerini shqiptar Kledi Kadiu dhe Eleonora Scopelliti jane bashkuar serish ne nje mbremje bamiresie ne Rome.

Ish miqte e vjeter te spektaklit “Amici” jane shfaqur ne nje mbremje te organizuar ne Treatrin e Madh te titulluar, “Merry Christmas Peter Pan”. Te dy kane kercyer duke marre duartrokitjet e zjarrta te publikut.

Kledi Kadiu, balerini qe kaloi Adriatikun per t’u bere i njohur ne vendin fqinje nepermjet spektaklit “Amici”, eshte nje nga balerinet me te pelqyer ne Itali ku fale talentit te tij ka arritur te pushtoje zemrat e italianeve, duke thyer shume tabu qe ndanin dy vendet.

Top Channel