Macheda, me Manchester deri ne 2014

02/12/2009 16:35

Kontrate e re per Federico Macheda qe ka firmosur me Manchester United deri ne 2014.

Sulmuesi italian 18-vjecar i cili shenoi sezonin e kaluar dy gola ndaj Aston Villa e Sunderland, ka mberritur ne Old Trafford ne vjeshten e 2008.

“Jam shume i lumtur qe jam lidhur me Manchester United. Vitin e shkuar kam qene shume mire dhe shpresoje te kem me shume mundesi ne te ardhmen per te ndihmuar skuadren”, eshte shprehur Macheda.

Top Channel