Boterori 2010, caktohen vazot, shorti te premten

02/12/2009 11:30

FIFA ka publikuar emrat e kater vazove te shortit per Boterorin 2010 qe do zhvillohet ne Afriken e Jugut.

Ndryshimi qe te bie me shume ne sy eshte transferimi i Frances nga vazoja e pare ne vazon e katert. Ndoshta polemikat e shumta qe shoqeruan kualifikimin e skuadres se Domenech kane bere qe Sepp Blatter te rishikoje pozicionin e “gjelave”.

Ne vendin e kombetares se Domenech eshte vendosur Holanda. Ne vazon e pare bejne pjese, Afrika e Jugut, Italia, Argjentina, Anglia, Gjermania, Holanda, Spanja dhe Brazili.

Vazoja 1
Afrika e Jugut
Italia
Argjentina
Anglia
Gjermania
Holanda
Spanja
Brazili.

Vazoja 2
SHBA
Australia
Japonia
Koreja e Veriut
Koreja e Jugut
Hondurasi
Meksika
Zelanda e Re

Vazoja 3
Kili
Paraguaji
Uruguaji
Nigeria
Kameruni
Bregu i Fildishte
Gana
Algjeria

Vazoja 4
Franca
Danimarka
Greqia
Serbia
Portugalia
Sllovenia
Sllovakia
Zvicra

Top Channel