Flamurtari, largohen Bashic dhe Ngjela

28/10/2009 08:25

Vetem pak ore pas pezullimit pa afat te gjashte futbollisteve, drejtuesit e Flamurtarit kane vendosur te nderpresin kontratat me dy prej tyre.

Behet fjale per mbrojtesin kroat, Marko Bashic, dhe per sulmuesin korcar, Marius Ngjela. Vendimi, i cili ka hyre menjehere ne fuqi, eshte marre nga presidenti Shpetim Gjika, se bashku me drejtorin teknik te klubit vlonjat, Geri Cipi.

Nderkohe, kater lojtaret e tjere: kapiteni Begaj, portieri Mocka dhe dy mbrojtesit Beqiri e Guga, do te vijojne seancat stervitore vetem me ekipin e te rinjve, ndersa ende nuk dihet se kur do t’i ribashkohen skuadres.

Gjithashtu mesohet se trajneri i Flamurtarit, Gugash Magani, ka marre konfirmimin per te vazhduar punen ne krye te stolit, pavaresisht ecurise negative dhe pozitave jo komode te skuadres ne klasifikim. Burime brenda skuadres theksuan edhe se paralajmerime per gjoba dhe pezullime u jane dhene dhe lojtareve te tjere bregdetare.

Top Channel