Venger kthen serish syte nga Lorik Cana

22/10/2009 09:35

Arsene Venger nuk ka hequr dore  nga shpresa per te marre Lorik Canen tek Arsenali i tij, pavaresisht se shqiptari u transferua veren e fundit te Sanderlendi.

Cana ka qene nje nga deshirat e Vengerit ne sezonin e kaluar dhe tekniku i Arsenalit pritet te beje nje tjeter tentative gjate merkatos se veres se ardhshme.

Lajmin e ka bere te ditur dje e perditshmja angleze “Daily Mail”. Ish-kapiteni i Marsejes, i cili eshte edhe futbollisti i pare shqiptar qe shkeli ne Premier League ka bere pershtypje te madhe me kalimin e tij per 5.8 milione euro “Macet e Zeza” te Anglise, ku ka formuar nje dyshe te pathyeshme me Li Katermole ne qender te mesfushes.

Si vleresim trajneri Brus i ka dhene shiritin e kapitenit. Arsenali eshte ne kerkim te nje mesfushori qendre, qe te mbeshtese dyshen Fabregas-Arshavin. Vana eshte i pelqyeri. Por ne kete gare pritet te futen edhe Everton e Liverpul, te cilet e kane ne liste emrin e shqiptarit qe veren e kaluar.

Top Channel