Indi, shperthen depozita me fishekzjarre, 30 te vdekur

17/10/2009 10:25

Te pakten 32 persona kane vdekur ne Indi si pasoje e nje shperthimi ne nje fabrike fishekzjarresh, ne nje qytet ne jug te vendit.

Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale, sipas te cilave fabrika e vogel ndodhej brenda nje dyqani, i cili ishte i tejmbushur me qytetare qe blinin fishekzjarre per te festuar vitin e ri indian, qe bie diten e sotme.

Dyshohet qe shkak i shperthimit te kete qene keqmbajtja e fishekzjarreve. Pronari i dyqanit dhe ai i pallatit u arrestuan nga policia.

Top Channel