Moto GP, Rossi dominon provat e lira

16/10/2009 10:30

Valentino Rossi vendos diktatin ne provat e lira te Australise, duke i dhene sinjal shokut te skuadres Lorenzo se edhe ky kampionat do jete i veshtire per t’u fituar.

Italiani ma Yamaha ka kryesuar gjate gjithe sesionit me kohen 1:31:032, duke lene pas idhullin e shtepise, Casey Stoner, te ndjekur nga Dani Pedrosa, Alex De Angelis dhe Colin Edwards.

Vetem koha e gjashte per Jorge Lorenzo-n, i cili eshte rrezuar ne momentet e fundit. Paraqitje e mire per James Toseland me Yamaha Tech3, i cili ka arritur kohen e shtate. Loris Capirossi me Suzuki mbyll dhjeteshen e pare, duke lene pas Nicky Hayden.

Top Channel