Krasniqi: Dua te ndeshem per titull

16/10/2009 08:30

Luan Krasniqi eshte perballur me Aleksander Dimitrenkon ne konferencen per shtyp, perpara duelit te 28 nentorit ne Gjermani.

Objektivi i boksierit eshte te ngjitet ne renditjen e peshave te renda, per te pasur serish shansin qe te luftoje per titullin boteror.

“Natyrisht qe objektivi im eshte te behem sfidant per titull. Ky eshte motivimi im: dueli me Dimitrenkon do te me ndihmoje te ngjitem ne renditje. E shoh si shansin e fundit, por jam ne forme te mire dhe nuk mund te humbas”, deklaroi 38-vjecari.

“U tregova i duruar dhe me ne fund mora revanshin tim. Do t’u tregoj te gjitheve se humbja e pare me te ishte vetem ceshtje fati, nuk do te ndodhe nje here te dyte. Do te fitoj edhe per faktin se ai u tregua i pasjellshem, duke mos me pershendetur kur hyri ne sallen e konferences”.

Top Channel