Skela firmos nga grumbullimi i Kombetares

15/10/2009 10:05

Transferimi i Ervin Skeles te skuadra e Bundesliges II, TuS Koblenc eshte zyrtarizuar me firmen ne kontrate. Mesfushori 32-vjeçar do te luaje per tri vitet e ardhshme me ekipin e drejtuar nga Uve Rapolder, deri me 30 qershor 2012.

Vlonjati do te jape kontributin per skuadren qe prej se dieles se ardhshme, ne sfiden perballe Ahlen. Fakti interesant eshte se Skela ka firmosur qe prej grumbullimit te Kombetares shqiptare ne Stokholm, vetem pak ore perpara ndeshjes se fundit eliminatore ne Boterorin 2010, te luajtur dje me Suedine.

Klubi gjerman e ka derguar kontraten me faks, ndersa fantazisti ka hedhur te zezen mbi te bardhe, duke iu bashkuar “kolonise” shqiptare qe luan te Koblenci (vellezerve Shefki e Njazi Kuqi, Renaldo Rames, Shqipran Skerajt dhe Aljmir Muratit).

Pas seances stervitore te se martes, Skela konfirmoi: “Zgjodha Koblencin sepse deshiroj ta ndihmoj klubin qe po perjeton nje moment te veshtire”. Kuqeziu numeron 186 ndeshje (21 gola) ne Bundeslige dhe 75 ndeshje (21 gola) ne Bundesligen II.

Top Channel