Newcastle ne veshtiresi, Ashley nuk investon

15/10/2009 17:30

Kohe te veshtira per skuadren e Newcastle. Nuk eshte vetem renia ne divizionin e dyte qe ka acaruar situaten ne skuadren bardhezi, por edhe vendimi i pronarit Mike Ashley per te mos bere asnje shpenzim gjate merkatos se dimrit.

Me grupin qe ka aktualisht ne dispozicion trajneri Chris Hughton duket i veshtire nje rikthim ne Premier League dhe kjo ka ngjallur reagimin e lojtareve veterane. ”Disa lojtare qe kane vite ne kete skuader deshirojne investime per muajin janar por Ashley u beri me dije qellimet e tij”, shprehet nje burim prane Newcastle.

Demtimet dhe Chris Hughton e kane vene ne pozite te veshtire skuadren qe ndeshjen e radhes e ka kunder Nottingham Forest ne “St. James Park”.

Top Channel