F1, Hamilton me i shpejti ne Singapor

26/09/2009 16:05

Lewis Hamilton mbi McLaren ka qene me i shpejti ne provat e fundit te lira per Cmimin e Madh te Singaporit.

Kampioni i botes ka lene pas Red Bullin e Sebastian Vettel dhe Williams te Nico Rosberg.

Provat kane shkuar keq per Ferrarin: Kimi Raikkonen ka rezultuar vetem i 12-ti, ndersa Giancarlo Fisichella i fundit.

Top Channel