Ibra demtohet ne kaviljen e djathte

23/09/2009 16:30

Demtim ne kaviljen e djathte per Ibrahimovic pas takimit mes Barcelones dhe Santanderit, duke rrezikuar keshtu edhe ndeshjen e ardhshme.

Lajmin e ka bere te ditur vete klubi spanjoll ne faqen e tij te internetit.

“Analizat e kryera mengjesin e sotem kane konfirmuar nje demtim te lehte ne kaviljen e djathte. Prezenca e lojtarit ne ndeshjen me Malagen eshte e pasigurte”, thuhet ne komunikate.

Sipas mediave lokale, Ibra do te qendroje larg fushes per 10 dite dhe nuk do te marre pjese as ne takimin e Champions League kunder Dinamos se Kievit.

Top Channel