Ronaldinho nuk mendon largimin nga futbolli

22/09/2009 15:55

Ronaldonho nuk mendon te terhiqet nga futbolli. Vellai dhe njekohesisht agjenti i sulmuesit te Milanit, Gaucho Assis hedh poshte hipotezen e gazetes “Sport”, sipas se ciles, Dinho mendon ta braktise futbollin pas krizes se shfaqur kohet e fundit.

“As qe e shkon ne mendje nje gje te tille. Perkundrazi, kerkon qe te fitoje me cdo kusht vendin ne kombetare”, shprehet Assis. Ne vijim, ai shton se Ronaldinho ndihet shume i lumtur ne Milano dhe mendon se ka nisur nje sezon pozitiv.

“Shkrimi i gazetes Sport eshte teresisht i pavertete dhe kjo do te thote te mos kesh aspak respekt per njerezit. Ne Barcelone Ronaldinho po persekutohet prej kohesh”, shton vellai i sulmuesit.

Top Channel