Eto’o, Barca ne gjyq per 3 milione euro

22/09/2009 15:10

Samuel Eto’o mendon te ndjeke rruget ligjore per te perfituar edhe 3 milione euro nga ish klubi i tij, Barcelona.

Sipas radios “Catalunya Radio”, skuadra e Barces i detyrohet kamerunasit edhe 15 % te 20 milione eurove qe Interi derdhi ne arken e katalanasve per ta marre ne Milano. E

to’o i ka kerkuar disa here Barcelones ta marre ne konsoderate kete kerkese, por pasi Laporta ka bere nje vesh shurdh, sulmuesi vendos ta ndjeke ceshtjen ne rruge ligjore. “Ka mundesi qe Laporta dhe Eto’o te arrijne nje marreveshje per te evituar procedurat ligjore”, shkruan gazeta “Sport”.

Top Channel