Partizani ne krize

21/09/2009 20:00

Humbja e thelle 5-0 ne Velipoje, ka thelluar akoma me shume krizen tek skuadra e Partizanit, drejtuesit e te ciles kane pezulluar 2 jave kapitenin Luan Pinari dhe larguar drejtorin e akademise Genc Tomorri.

Trajneri i te kuqve, Eduard Zhupa pasi ia faturon humbjen mbrojtjes, deklaron edhe arsyet e pezullimit te kapitenit:

“Ndeshja e radhes se kaluar ishte nje shthurrje taktike ne mbrojtje dhe kjo i dha goditje psikologjike skuadres. Por kjo ka qene nje thyerje e etikes tajner-lojtar”.

Traineri Zhupa pohon se problemet financiare qe lojtaret kane me presidentin Xhani nuk mund t’i reflektojne ne fushen e lojes.

“Pergjigjem per pjesen e anes teknike, problemet e tjera i perkasin presidentit i cili me ka dhene mbeshtetje te plote”, tha Zhupa.

Kete fundjave Partizani do te luaje perballe Beslidhjes, ndeshje ne te cilen pritet qe kryeqytetasit te bejne autokritiken dhe t’i kthejne buzeqeshjen tifozerise se Partizanit.

Top Channel