FIA, “shuplake” Renault-se dhe Briatore-s

21/09/2009 14:15

Federata Nderkombetare e Automobilizmit vepron me dore te hekurt ndaj skuderise Renault dhe ish drejtuesve te saj pas skandalit te Singaporit ku Piquet u urdherua te perplasej per te ndihmuar shokun e skuadres, Fernando Alonso.

Renault mund te garoje, por nese kapet me parregullsi, qofte edhe te vogla, do te skualifikohej menjehere.  

Per ish drejtuesin e skuderise, Flavio Briatore nuk ka me asnje shprese rikthimi ne boten e Formula 1 sepse ai eshte perjashtuar perjete, ndersa shefi i inxhiniereve, Pat Symonds nuk mundet te punoje per 5 vitet e ardhshme. Asnje denim per pilotin spanjoll Fernando Alonso qe u cilesua i pafajshem ne gjithe kete skandal.  

Top Channel