Vllaznia, Lika, humbja e largon nga stoli

19/09/2009 09:00

Vllaznia eshte e denuar te fitoje ne takimin me te rendesishem te javes se katert te Kategorise Superiore, ku do te luaje ne “Loro Borici” perballe Dinamos.

Starti i keq i sezonit (me dy humbje dhe vetem nje fitore) ka sjelle mjaft pakenaqesi ne ambientin shkodran. Gjate veres, kuqeblute e drejtuar nga Hasan Lika cilesoheshin si kandidate potenciale per fitimin e titullit kampion.

Megjithate, fusha e lojes ka treguar te kunderten. Perballja me blute duket se do te vendose edhe fatin e trajnerit Lika: sipas te gjitha gjasave, ne rast se Vllaznia ben nje tjeter hap fals, ai do te behet “koke turku”.

Gjithsesi, rezultati negativ me Dinamon e Muces nuk do te kete pasoja vetem te drejtuesi i stolit. Nese nuk merren tri piket me kryesuesit do te ndeshkohen edhe lojtaret, me gjoba dhe masa te tjera disiplinore.

Top Channel