Superliga, humbet Flamurtari, iken Memushi

19/09/2009 19:40

Teuta ka shkaterruar 3-0 Flamurtarin ne Vlore, humbja e trete kjo ne 4 javet e para qe detyron trajnerin Eqerem Memushi te jape doreheqjen nga drejtimi i skuadres vlonjate.

Golat per ekipin e drejtuar nga Mirel Josa u shenuan nga Hodo dhe Mocka ne pjesen e pare dhe Mile ne fund te ndeshjes, fitore kjo qe ngjit skuadren durrsake ne kuoten e 6 pikeve.

Pas Gugash Maganit, i larguar nga drejtimi i Shkumbinit ne javen e dyte, Eqerem Memushi behet trajneri i dyte i nje skuadre te Superliges qe jep doreheqjen ne keto javet e para te Superliges.

Nderkohe, Skenderbeu vazhdon me serine e rezultateve pozitive, kete here korcaret kane mposhtur 4-1 Gramozin duke u ngjitur ne kuoten e 9 pikeve me 3 fitore dhe 1 humbje. Protagonisti i ndeshjes ka qene Cajku, qe eshte dhe autori i tre golave ne porten e Gramozit.

Laci ka marre fitoren e pare kete sezon. Skuadra debutuese ne Superlige ka mundur ne fushen e vet 3-2 Apolonine fale golave te Brahjas dhe Malos.

Edhe Shkumbini ka marre 3 piket e para. Peqinasit kane mposhtur 1-0 Kastriotin qe 30 minuta i luajti me 10 lojtare pas daljes me te kuq te Shametit.