Silva: Manchester United me pelqen

17/09/2009 16:05

David Silva i jep sinjale te qarta Manchester United duke shprehur deshiren per te luajtur nje dite ne “Old Trafford”.

Mesfushori i Valencias qe nuk u largua as kete vere nga skuadra spanjolle, thote se eshte nder per cdo lojtar qe te luaje ne nje klub prestigjoz si Manchester United.

“Me behet shume qejfi qe skuadra angleze po me vezhgon me kujdes”, shprehet mesfushori iberik qe kete vere u kerkua edhe nga Real Madrid, Barcelona, Juventus e Liverpool.

“Une jam lojtar i Valencias dhe enderroj te fitoj kampionatin me kete skuader, por ne te ardhmen asgje nuk dihet cfare mund te ndodhe. Ne te shkuaren Valencia ka refuzuar cdo oferte dhe une jam i lumtur. Gjithesesi Premier League eshte nje kampionat i madh dhe eshte e veshtire t’i rezistosh per te mos luajtur”, perfundon asi spanjoll.

Top Channel