Eleminatoret “pushojne nga puna” dy trajnere

10/09/2009 11:00

Pas ndeshjeve eleminatore te mbremjes se djeshme, dy trajnere kombetaresh kane ngelur pa pune.

I pari eshte holandezi Leo Beenhakker qe u shkarkua pas humbjes se Polonise 3-0 ne fushen e Sllovenise. Presidenti i federates Grzegorz Lato ka njoftuar pushimin nga puna te Beenhakker. Polonia ndodhet ne grupin 3 dhe ka shume pak mundesi per t’u kualifikuar ne Boterorin 2010.

Me keq kane shkuar punet per Belgjiken qe eshte mundur nga modestet e Armenise. Skuadra belge u mund 2-1 ne transferte, cka i siguroi nje fitore historike Armenise. Trajneri Vercauteren ia ka lene vendin pasardhesit te tij Advocaat. “Pas nje paraqitje te tille kaq te dobet eshte e kote qe te ecim perpara”, tha ai.

Por dita e djeshme ka siguruar nje rezultat historik edhe per Ishujt Faraoe. Skuadra modeste ishullore ka arritur fitoren e pare ne historine e eleminatoreve pasi mundi 2-1 Lituanine.

Top Channel