US Open, Pennetta dhe Klijsters ne cerekfinale

07/09/2009 12:05

Tenistja italiane Flavia Pennetta vazhdon rrugetimin e suksshshem ne US Open pasi ka eleminuar rusen Vera Zvonareva, duke prere bileten e cerekfinales.

Numri 10 i botes dhe fituesja e turneut te Los Angeles mundi numrin 7 te botes me rezultatin 3-6, 7-6, 6-0 dhe ne fazen tjeter ajo do perballet me amerikanen Serena Williams.

Ne takimin tjeter, belgja Kim Klijsters ka dhuruar nje tjeter paraqitje mbreselenese pasi ka mundur Venus Williams ne tre sete 6-0, 0-6, 6-4. Ne fazen cerekfinale ajo do te takohet me kinezen Na Li.

Top Channel