Rikthehet emisioni “Fiks Fare”

06/09/2009 16:35

Ne vitin e shtate te transmetimit te tij, nis sezoni i ri i nje prej emisioneve me te ndjekur ne ekranet shqiptare, “Fiks Fare”, prodhim i Top Media.

3 muaj larg ekranit, por jo larg ngjarjeve politike dhe sociale ne vend, per stafin e “Fiks Fare” misioni ka vazhduar.

Kryeredaktori Armir Shkurti thote se shikuesi dhe kete vit do te gjeje te “Fiks Fare” te njejtin format investigativ dhe denoncues.

““Fiksi” do te jete ai emision investigativ qe ka qene keto 7 vjet, por edhe me aspektin artistik”, shprehet Shkurti.

Dyshja simpatike me batutat plot humor dhe satire do te jete edhe kete edicion ne drejtimin e “Fiks Fare”.

“Do te jete ndryshe sepse do te kete me shume dinamizem, por emisioni do te kete te njejten linje per ata qe na kane ndjekur”, deklaron drejtuesi Sajmir Kodra.

Ndersa moderatori tjeter, Doktori, me pak humor thote: “Jam shume me i fuqishem kete vit, jam marre me sporte nenujore dhe do te vazhdojme me punen e “Fiksit””.

Nje “Fiks Fare” qe do te shfaqet me po te njejtin format, skenografi dhe te njejtet drejtues. Por cila do te jete surpriza per kete vit?

Derjtori i “Fiks Fare”, Filip Cakulli dhe regjisori Redi Treni thone se surpriza eshte surprize, ndaj kane vendosur ta zbulojne ne premieren e pare per kete sezon.

Top Channel