MotoGP, Rosi i pari ne provat zyrtare

05/09/2009 15:35

Valentino Rosi dominon ne prova zyrtare te San Marinos duke siguruar nisjen nga vendi i pare ne garen e neserme.

Piloti italian i Yamaha-s ka sigluar kohen me te mire me 1’34”338 duke lene pas spanjollet Daniel Pedroza me Honda dhe shokun e tij te skuadres, Jorge Lorenzo me Yamaha.

Rosi duket se eshte i gatshem te rikthehet ne podium pas humbjes ne GP e Indianapolisit ku si pasoje e nje aksidenti e mbylli garen para kohe duke i dhene mundesi Jorge Lorenzos te rikuperoje 25 pike ne renditjen per pilote.

Top Channel