Ciklizem, Kontador heq dore nga Boterori

02/09/2009 22:50

Fituesi i Turit te Frances ne ciklizem, spanjolli Alberto Kontador nuk do te marre pjese ne boterorin e ciklizmit ne Mendrisio te Zvicres.

Ne komunikaten per gazetaret Kontador shpjegon se pas Turit te Frances ai nuk ka marre pjese ne asnje gare tjeter dhe e pa me te arsyshme te terhiqej nga ekipi i tij duke qene se ishte totalisht jashte forme.

Boterori i ciklistik, nje nder trofete me prestigjoz te ketij sporti do te mbahet ne Zvicer nga data 23 deri ne 27 shtator.

Top Channel