Ribery: Van Gaal me ka zhgenjyer

01/09/2009 16:00

Probleme ne gjirin e skuadres se Bayern Munchen ku Franck Ribery shpreh hapur zhgenjimin qe ka marre nga trajneri Louis Van Gaal.

Pasi ka konfirmuar pranine e tij edhe per nje sezon tek bavarezet, fantazisti francez flet pa dorashka per marredhenien e tij me teknikun holandez.

“Kjo eshte hera e pare qe nuk jam dakort me nje trajner. Per momentin nuk ka afrimitet mes nesh, por sillemi thjesht si profesioniste. Me Ottmar Hitzfeld gjithcka ishte ndryshe, pasi ai ishte nje njeri i sjellshem dhe trajneri me i mire qe kam njohur tek Bayern Munchen”, shprehet Ribery” ne nje interviste dhene per “France Football”.

Kjo deklarate ndez serish situaten ne kampin bavarez ku gjate gjithe veres drejtuesit e Bayern kane hedhur poshte ofertat e Real Madrid per shitjen e fantazistit.

Top Channel