Grosso tek Juventusi: E enderroja fanelen bardhezi

01/09/2009 15:20

Juventus prezanton blerjen e fundit te merkatos verore. Mbrojtesi kampion bote, Fabio Grosso ka mberritur ne Torino ku eshte prezantuar me fanelen bardhezi.

“Jam shume i lumtur qe u riktheva ne shtepi. Deshiroja te vija tek Juve dhe tashme gjithcka ka perfunduar. Ne karrieren time kam bere gjithmone zgjedhje qe me kane lumturuar”, thekson ish mbrojtesi i Lionit. Me tej, ai shton se Juventus meriton shume trofe dhe fitore.

Marreveshja me francezet eshte mbyllur pak ore para perfundimit te afatit zyrtar te merkatos se veres edhe pse gjate dy diteve te fundit Lioni kishte dhene sinjale negative per shkak te ofertes se ulet ekonomike te Juventusit.  

 

Top Channel