Belgjike, i thyen kemben kundershtarit, kercenohet me vdekje

01/09/2009 21:00

Derbi i Belgjikes, Anderleht-Standart Liezh nuk ka kaluar pa polemika dhe kercenime.

Dy lojtare te skuadres mike, Steven Marcin e Axel Witsel jane kercenuar nga tifozet e Anderlehtit per shkak te nderhyrjeve te renda. Witsel ka marre kercenime me vdekje pas nderhyrjes brutale ndaj Marcin Wasilewski, te cilit i shkaktoi dy fraktura te renda ne kemben e djathte.

Kercenimet jane derguar me e-mail, ndersa policia ka nisur hetimet. Per nderhyrjen e rende, Witsel do gjykohet diten e marte nga Komisioni Disiplinor i Federates Belge te Futbollit. Wasilewski, lojtar i kombetares polake eshte operuar menjehere dhe rrezikon te qendroje jashte fushave per rreth 1 vit.

Top Channel