Sneijder, Mou mendon ta aktivizoje ne derbi

27/08/2009 09:20

Wesley Sneijder ka thene fjalet e para si futbollist i Interit ne nje interviste dhene per gazeten holandeze “Telegraaf”.

“Nese u vesha zikalter gjithe meriten e ka trajneri Mourinho. Me ka bindur me dhjetra sms”, shprehet fantazisti qe nuk deshironte te largohej nga Real Madrid. Sneijder tashme pritet ne Milano ku do prezantohet para mediave si blerja me e re e kampioneve te Italise, por e reja me e fundit eshte se ai mund te luaje qe ne derbin e se shtunes mbrema.

Duke pare mungesat e Cambiasso dhe Muntari, Special One mendon te aktivizoje “tulipanin” duke terhequr me shume serbin Stankovic. Gjithesesi kjo eshte nje hipotreze pak e mundshme, duke pare kohen e shkurter te Sneijder ne Milano. 

Top Channel